Styrelse

 

Föreningsfunktionärer 2022

Om du vill meddela något till hela styrelsen kan du använda vår gemensamma mailadress: trelleborg@flottansman.se

Styrelse

Thomas Ohlsson, Ordförande, 0410 334576, 0702 569831 thomasgohlsson@gmail.com

Maths Witt, Vice ordförande, 073 418 8625, maths.witt@kockums.se

Sonny Spurr, Skattmästare,  0733 648045, sonny.spurr@gmail.com

Lars Engvall, Sekreterare, 073 4449888, larsoengvall@gmail.com

Jonny Svenning, Klubbmästare, 070 950 3206, karin.svenning03@gmail.com

Lanny Göransson, Hemsida & Foto, 0410 330 195, lanny@sinoscan.se

Var vid detta tillfälle bakom kameran och därför ej med på bild. Se dock tom stol.

Bengt Grip, Flaggvakt, 0410 448 47, 0702 103485,bengt_grip@hotmail.com

Ronny Trulsson, Lokalansvarig, 070 8868008 ronnytrulsson@gmail.com

Jan Ohlsén, Medlemsansvarig, 070 5479617, jan.ohlsen@telia.com

Bengt Åkesson, Evenemangsansvarig, 0410 418 32,  0735 739452 bengt.akesson@gmail.com

Revisorer

Per-Erik Johansson, 0410 711 745, lyckopaje@gmail.com

Stephan Bladh, 070 1435363 sfolia9@gmail.com

Valberedning

Lars Hedin, 0410 12438, hedin.lars@yahoo.se

Bertil Burheim, 0410 334 696, bertil.burheim@hotmail.se

Robert Vernsgård 070 3171830 robert.vernsgard@gmail.com

Backlagsmän

Lars G Hansson, 0410 13110, lgh@live.se

Bengt Åkesson, 0410 41832, 0735 739452  bengt.akesson@gmail.com

body of water during golden hour

Bildtext

Kalendarium

feb
9
tor
2023
18:00 Årsmöte @ föreningslokalen
Årsmöte @ föreningslokalen
feb 9 kl. 18:00 – 20:30
feb
10
fre
2023
18:00 20-årsjubileum @ Odd Fellow-lokalen, Järnvägsgatan, Trelleborg
20-årsjubileum @ Odd Fellow-lokalen, Järnvägsgatan, Trelleborg
feb 10 kl. 18:00 – 23:45
FM Trelleborg 20 år Inbjudan! Flottans Män Trelleborg firar sitt 20:e år under 2023. Festen avhålls i Odd Fellow-lokalen, Järnvägsgatan, Trelleborg fredagen 10:e februari kl. 18.00. Du/ Ni är välkomna med anmälan senast 12:e januari.[...]
mar
9
tor
2023
18:30 Flottans Män inför framtiden och...
Flottans Män inför framtiden och...
mar 9 kl. 18:30 – 21:00
Flottans Män inför framtiden och uppdatering situationsanalys för Marinen FM nye ordförande Konteramiral Thomas Engevall berättar.
apr
13
tor
2023
18:30 Potatisbrännvin från Småland.
Potatisbrännvin från Småland.
apr 13 kl. 18:30 – 21:00
Anders Wendt från Kyrkeby Bränneri berättar om ädla drycker.
maj
11
tor
2023
18:30 SSRS Sjöräddningen. Representant...
SSRS Sjöräddningen. Representant...
maj 11 kl. 18:30 – 21:00
SSRS Sjöräddningen. Representanter för SSRS berättar om verksamheten.