Årsmötet 22-03-21

4 april, 2022

Vid föreningens årsmöte 22-03-21 närvarade ett 20-tal medlemmar. Kvällen bjöd på, förutom sedvanliga årsmöteshandlingar, muntra skratt och en känsla av att äntligen kunna träffas igen. Under “Om föreningen” i den blå listen finns nu verksamhetsberättelser, årsmötesprotokoll samt styrelsens sammansättning publicerade.

 

Senaste nyheterna

Figeholms Skutmuseum

22-08-22 Utflykt till Figeholms Skutmuseum. Läs mer under fliken Program/Föreningens program 2022 i den blå listen.

läs mer

Militärhistorisk träff 1-4 sept -22

1-4 september 2022 bjuder Västerviks militärhistoriska förening in alla intresserade till en träff på Västerviks flygplats (Mommehål). Programmet för lördag 3:e september kan du ta del av här, då även Flottans Män i Västervik deltar. För den intresserade finns även...

läs mer