Inbetalningar till Flottans Män Stockholm

26 februari, 2024

Inbetalningar till föreningen ska göras till bankgiro 827-7071.
Föreningens plusgirokonto 358022-2 används för medlemsavgifter och man kan inte skriva något annat än ett OCR-nummer i meddelandefältet. Eftersom bokföring görs maskinellt läses inte eventuell annan text som skrivits i meddelandefältet.
/ KHN

Senaste nyheterna

Problem med OCR-betalningar

Vi är nu i full gång med det nya systemet för inbetalning- och bokföring av medlemsavgifterna. Vissa medlemmar får dock ett felmeddelande när de anger OCR-numret i betalningsfältet. Felet beror på en inställning hos Nordea. I avvaktan på att banken löst problemet kan...

läs mer

Fakturorna har distribuerats

Föreningens nya rutin för medlemsavgifter har nu tagits i skarp drift. Som medlem bör du ha fått en faktura via e-post och om du saknar e-post är den på väg i ett vanligt brev. Tänk på att du utöver medlemsavgiften kan lämna ett ekonomist bidrag till Stora Tratten...

läs mer

Kansliet stängt under julhelgen

Kansliet stänger efter luciakaffet den 12 december och öppnar åter igen tisdagen den 9 januari 2024. Kansliet kan dock även under stängningsperioden nås via e-post sthlm@flottansman.se  

läs mer