Föreningens årsmöte

23 januari, 2023

Föreningens årsmöte genomförs torsdagen den 23 mars 2023 med början klockan 17.30. I likhet med tidigare år har vi valt Sjöfartshusets festvåning, Skeppsbron 10.
Vid årsmötet behandlas föreningens verksamhet och ekonomi och styrelse väljs. Särskilt inbjuden gäst är stf marinchefen, brigadgeneral Peder Ohlsson.
Till årsmötet är alla medlemmar välkomna. Efter mötet äter vi gemensam middag. Om du vill delta vid middagen ska du senast den 7 mars ha betalat 375 kronor till föreningens pg 35 80 22 – 2 samt till kansliet sthlm@flottansman.se ha anmält att du kommer.
/ KHN

 

Senaste nyheterna

Kansliet sommarstänger

Tisdagen den 13 juni är sista öppethållandedag innan kansliet stänger för sommaren och åter öppnas tisdagen den 15 augusti. Vår e-postadress sthlm@flottansman.se kommer dock att bevakas under hela sommaren och hemsidan kommer att uppdateras med aktuell information. /...

läs mer

Kansliet stängt den 9 maj

Flottans Mäns riksårsmöte genomförs den 7 - 9 maj. Kanslipersonalen deltar vid riksårsmötet och kansliet är därför stängt den 9 maj. / KHN

läs mer

Nationaldagsfirandet den 6 juni

Flottans Män deltar i festtåget med en delegation. Samling i Kungsträdgården 23-06-06 klockan 15.25 Festtåget startar klockan 16.15 och beräknas anlända till Skansen klockan 17.00 Vid ankomst till Hasselbacksporten stannar fanföraren och ytterligare tre personer för...

läs mer