Föreningens årsmöte

23 januari, 2023

Föreningens årsmöte genomförs torsdagen den 23 mars 2023 med början klockan 17.30. I likhet med tidigare år har vi valt Sjöfartshusets festvåning, Skeppsbron 10.
Vid årsmötet behandlas föreningens verksamhet och ekonomi och styrelse väljs. Särskilt inbjuden gäst är stf marinchefen, brigadgeneral Peder Ohlsson.
Till årsmötet är alla medlemmar välkomna. Efter mötet äter vi gemensam middag. Om du vill delta vid middagen ska du senast den 7 mars ha betalat 375 kronor till föreningens pg 35 80 22 – 2 samt till kansliet sthlm@flottansman.se ha anmält att du kommer.
/ KHN

 

Senaste nyheterna

Kansliet sommarstänger den 4 juni

Kansliet stänger tisdagen den 4 juni och öppnar åter tisdagen den 13 augusti. Dock går det att komma i kontakt med kansliet via e-post sthlm@flottansman.se under hela sommaren. / KHN

läs mer

Inbetalningar till Flottans Män Stockholm

Inbetalningar till föreningen ska göras till bankgiro 827-7071. Föreningens plusgirokonto 358022-2 används för medlemsavgifter och man kan inte skriva något annat än ett OCR-nummer i meddelandefältet. Eftersom bokföring görs maskinellt läses inte eventuell annan text...

läs mer