Knopar stek

30 augusti, 2022

Under höst och vinter kommer af Chapman genomgå nästa renoveringsfas. Fartyget kommer att ligga kvar vid Skeppsholmen, men vara stängt för allmänheten. Vår arbetsgrupp Knopar & stek kommer därför att samlas i Drottning Victorias Örlogshem, plan 5, från och med torsdagen den 13 oktober 2022 klockan 10.00. Du som tycker att det är roligt att jobba med sjömaningsarbeten är varmt välkommen att ansluta till gruppen. / P-E Tibblin

Senaste nyheterna

”Utsålt” föredrag den 14 februari

Christian Allermans föredrag om Ukraina den 14 februari har väckt stort intresse. Lokalen har fyllts, vilket innebär att vi tyvärr inte kan ta emot fler anmälningar / KHN

läs mer

Föreningens årsmöte

Föreningens årsmöte genomförs torsdagen den 23 mars 2023 med början klockan 17.30. I likhet med tidigare år har vi valt Sjöfartshusets festvåning, Skeppsbron 10. Vid årsmötet behandlas föreningens verksamhet och ekonomi och styrelse väljs. Särskilt inbjuden gäst är...

läs mer

Medlemsavgift 2023

Det är nu dags att betala medlemsavgift för år 2023. Som tidigare är det 225 kronor/år och du kan betala till föreningens Plusgiro 35 80 22 - 2 eller använda Swish nummer 123 449 22 11. Du får också gärna lägga till en frivillig gåva till föreningens verksamhet, Stora...

läs mer