Knopar & Stek 2021 – 2022

17 september, 2021

Fullriggaren af Chapman har stängts på grund av renovering. Arbetsgruppen för sjömaningsarbeten, ”Knopar och stek”, träffas därför på Drottning Victorias Örlogshem, Lilla konferensen, torsdagar mellan kl. 10.00–13.00. Du är välkommen. Kontakta Per-Erik Tibblin 0722 020 237
För ytterligare information se vår hemsida: www.flottansman.se/stockholm

Klicka på denna länk får du veta mer om gruppens arbete: Så arbetar vi

Senaste nyheterna

Inbetalningar till Flottans Män Stockholm

Inbetalningar till föreningen ska göras till bankgiro 827-7071. Föreningens plusgirokonto 358022-2 används för medlemsavgifter och man kan inte skriva något annat än ett OCR-nummer i meddelandefältet. Eftersom bokföring görs maskinellt läses inte eventuell annan text...

läs mer

Problem med OCR-betalningar

Vi är nu i full gång med det nya systemet för inbetalning- och bokföring av medlemsavgifterna. Vissa medlemmar får dock ett felmeddelande när de anger OCR-numret i betalningsfältet. Felet beror på en inställning hos Nordea. I avvaktan på att banken löst problemet kan...

läs mer

Fakturorna har distribuerats

Föreningens nya rutin för medlemsavgifter har nu tagits i skarp drift. Som medlem bör du ha fått en faktura via e-post och om du saknar e-post är den på väg i ett vanligt brev. Tänk på att du utöver medlemsavgiften kan lämna ett ekonomist bidrag till Stora Tratten...

läs mer